Strona internetowa Kancelarii Adwokackiej z Gdańska oparta o CMS Joomla. W swej stylistyce nawiązuje do barwy właściwej Adwokaturze – zieleni, która stanowiła punkt wyjścia przy projektowaniu szaty graficznej. Aby zrównoważyć ciemną zieleń oraz czarne tło menu wprowadziłem wąski pas o odcieniu pomarańczowym u samej góry strony. Ponadto zarówno kolor logo, jaki i nazwy pozycji menu zdefiniowane zostały w jasnych barwach, dzięki czemu za wyeksponowana, a cały nagłówek strony jest kolorystycznie zbalansowany. Logo w nim widoczne na stronie łączy w sobie typowy znak graficzny dla zawodów prawniczych – paragraf, którego zwyczajność przełamywana jest poprzez specyficzność kształtu, w który jest on wpisany.

Menu nie jest oparte na przyciskach, lecz na elementarz listy przedzielonych separatorami lekko wyróżniającymi się z tła menu. Całość nagłówka oddzielana jest od zasadniczego bloku strony poprzez dekoracje imitująca niewielki gzyms – efekt uzyskany poprzez odpowiednie zastosowanie cieni. Blok zasadniczy strony. Zawiera po lewej strony sekcję przewidzianą na dłuższe teksty oraz blok dekoracyjny ulokowany po prawej wraz z krótką informacją kontaktową. Dekoracje zawarte na poszczególnych stronach są wkomponowane w tło (za wyjątkiem działu – O mnie) i nawiązują albo do tematyki prawniczej (pomniki) albo, jak w dziale, „Przydatne informacje” do miasta , którym działa Kancelaria tj. do Gdańska. Tło bloku głównego nie jest jednolite, lecz zawiera delikatną teksturę, co pozwala uniknąć odczucia sztuczności oraz wrażenia istnienia pustych obszarów na stronie. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne wówczas, gdy część zasadnicza ulokowana jest na obszarze o jednolitym tle. Całość dopełniana jest stopką w kolorze czarnym zawierającą informacje dotyczące wykonania strony oraz dane kontaktowe. Strona wykorzystuje CMS Joomla! dzięki czemu możliwe jest nie tylko sprawne zarządzanie tekstami na stronie, ale także sterowanie widocznością poszczególnych bloków, co przykładowo znalazło swoje zastosowanie w dziale „Kontakt”, który w przeciwieństwie do innych podstron nie zawiera dekoracji po prawej, a fotografia siedziby Kancelarii jest zamieszczona w samym artykule.

Ponadto na potrzeby działu "Porady prawne online" został stworzony formularz kontaktowy wykorzystujący bibliotekę PHPMailer. Dzięki niemu  możliwe jest wysyłanie wiadomości tekstowych wraz z załącznikami. Użytkownik, który przesłał wiadomość przy użyciu formularza, otrzymuje automatycznie na podany adres e-mail potwierdzenie w postaci kopii swojej wypowiedzi. W celu przeciwdziałania zautomatyzowanemu wysyłaniu zapytań wprowadzone zostało zabezpieczenie w postaci losowo wybieranego pytania sprawdzającego. Prawidłowa odpowiedź warunkuje przesłanie treści formularza na adres Kancelarii.


Odsyłacz do strony


[U góry widoczny jest zrzut z ekranu przedstawiający fragment opisywanej strony].