Witryna internetowa Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego OFIS Sp. z.o.o., którego przedmiot działalności związany jest z nieruchomościami i usługami budowlanymi. Strona w założeniu ma eksponować obiekty należące do Przedsiębiorstwa w związku z tym, że zasadniczą rolę pełnić miały na niej fotografie oraz wskazania lokalizacji na mapie zdecydowałem się na stworzeni strony o jasnej kolorystyce głownie łączącej biel, odcienie niebieskiego i szarości. Takie rozwiązanie pozwoliło na zdefiniowanie układu strony w taki sposób, aby nie zyskiwał on zbytniej przewagi nad samą prezentacją, krótko mówiąc by jej nie przytłaczał.

Jak w wielu przypadkach bywa także i tutaj charakter stworzonego geometrycznego logo rzutował silnie na resztę strony. Za sprawą zastosowania jasnych kolorów w samym logo udało się „ocieplić” szarości, co umożliwiło zneutralizowanie negatywnych skutków, które mogą powodować. Logo klasycznie znajduje się w lewym górnym rogu strony, po prawej od niego znajduje się menu w układzie poziomym, które zawiera w sobie także pozycje rozwijane. W tle menu znajduje się kompozycja, zestawienie jakby wtopionych w tło obiektów (efekt krycia warstw) natomiast samo menu jest uwydatnione poprzez jasnoniebieski blok, pas służący także wspominanemu wyżej równoważeniu szarości.

Blok zasadniczy – rozciąga się na cała szerokość strony przy czym jego zasadnicza część jest wyśrodkowana. Na prawo i na lewo od wyśrodkowanej treści znajdują się obszary szare posiadające teksturę w celu nadania tym elementom odczucia posiadania pewnej zawartości. Centralna część zasadniczego blogu zawiera dwie kolumny – pierwsza lewa służy prezentacji obiektów, prawa odpowiada za ich opis. W przypadku strony startowej lewa kolumna zawiera wybór obiektów zestawionych ze sobą, z których część poddana została koloryzacji – odcieniem niebieskiego, reszta przedstawiona została w skali szarości. Całość tego zestawienie pełni funkcję dekoracyjną i zarazem poglądową – pozwala się wstępnie zorientować w zasobie nieruchomości. Kolorystyka elementów ich wyrazistość jest stłumiona poprzez zdefiniowania ich przezroczystości. W przypadku strony startowej istotniejszy jest opis działalności widoczny w sąsiedniej kolumnie. Pod częścią zasadniczą znajduje się blok podzielony także na dwie kolumny, przy czym pierwsza z nich służy jako miejsce na informacje kontaktowe, druga zawiera mapę z lokalizacją siedziby firmy. Mapa podobnie jak i inne mapy zamieszczone na stronie to wdrożenie OpenStreetMap z wykorzystaniem biblioteki OpenLayers.

Dopełnianiem strony jest stopka kolorystycznie dopasowana do całości kompozycji.

Struktura strony ulega zmianie w momencie przejścia na stronę prezentującą konkretny obiekt wówczas w lewej kolumnie w centrum bloku zasadniczego pojawia pokaz fotografii, tzw. slideshow, w prawej widoczny jest opis nieruchomości. Natomiast blok pod częścią zasadniczą ulega ujednoliceniu – zniesienie podziału na kolumny i w tak przygotowanej przestrzeni pojawia się mapa z lokalizacja obiektu. Strona podobnie jak inne witryny prezentowane na niniejszej stronie wykorzystuje CMS Joomla!.


Odsyłacz do strony


[U góry widoczny jest zrzut z ekranu przedstawiający fragment opisywanej strony].